PL EN DE CZ

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023

Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” − edycja 2023. Celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pod nazwą "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023.

 1. Główny cel Programu

Wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

 1. Kto składa wnioski do Programu:

Wnioski składają gminy i powiaty, które mogą otrzymać wsparcie finansowe na koszty realizacji usług asystencji osobistej asystentaw w wysokości do 100% kosztów.

 1. Kto jest adresatem Programu:

 2. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji
  oraz

 3. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie:

  1. o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

  2. o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo

  3. traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b.

 

 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/uw-opolski/asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej---edycja-2023

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
a  chroniona  str  ok  f  s  bip  firm  test  katalog
OPS Baborów
Kalendarz wydarzeń
25
lutego
niedziela
Kliknij na wybraną datę